سفارش تبلیغ
صبا

کامران و هومن بهترین هستن

نویسنده:   کامران بهروزی(84/8/18 ::  12:18 صبح)

شهبال در شهر تهران و ایران به دنیا آمد. مادر او در مدرسه موسیقی تدریس موسیقی می کرد و همچنین پدر او نیز آهنگساز ، شاعر ، و نوازنده ی پیانو بود . او از همان دوران کودکی خود یعنی وقتی 6 ساله بود نواختن پانو را آغاز کرد .

شهبال وقتی کمی بزرگتر شد پدرش او را برای ادامه تحصیل به انگلستان فرستاد و او در یکی از دانشگاههای موسیقی آنجا مشغول به تحصیل شد . وقتی او بزرگتر شد به ایران بازگشت و گروهی را به نام بلک کتس  تشکیل داد.در آن موقع بلک کتس با اولین اعضای خود در سال 1363 شروع به کار کرد. بلک کتس چنان که در شعر پاپ فادر نیز یاد کرده است پدر پاپ ایران و آسیا است .

شهبال بعد از کسب موفقیت های بسار زیاد با گروه بلک کتس در سال 2003 آلبومی به نام پاپ فادر را به بازار ارائه کرد که در آن آهنگی به نام آهنگ من وجود دارد که شعر این آهنگ رو شهبال به خاطر دختر خود به نام ملودی سروده است.

 

کامیار

 

کامیار در ایران و در شهر تهران به دنیا آمد و در همان اوایل کودکی به همراه خانواده ی خود به فرانسه مهاجرت کردند.او در فرانسه در دانشگاه سوربون مشغول به تحصیل شد به همراه زبان انگلیسی.

او نواختن پیانو را به صورت حرفه ای در 10 سالگی شروع کرد و 8 سال این کار را ادامه داد.سپس او در دانشگاه موسیقی جاز را خواند و شروع به شناختن موسیقی ایرانی و لاتین کرد.

او یک خواننده و پیانویست است ولی در بعضی اوقات پرکاشن ، سنتور و ستار نیز می نوازد.

شجریان ، شهرام ناظری و برادران کامکار برای او الگویی در موسیقی سنتی و کلاسیک ایران هستند.

او از اینکه در گروه بلک کتس مشغول خواندن است بسیار خوشحال است.

 

 

شوبرت

 

شوبرت یکی از بزرگترین تنظیم کنندگان در موزیک ایرانی است.او کیبورد و پیانو را به صورت حرفه ای می نوازد و همچنین او شاعر نیز است.و به خاطر همین موضوعات او شخصی معروف است.

او در ایران و در شهر تهران به دنیا آمد و در زمانی که یک جوان بود مادر و پدر او وی را به موسیقی تشویق می کردند.او اولین کیبورد خود را در 6 سالگی از پدر و مادر خود دریافت کرد و به عشق و حمایت آنها یک کیبورتیست بزرگ شد.

وقتی شوبرت 11 ساله بود با برادر 15 سالهء خود یعنی گیلبرت تمرینات زیادی رو انجام می داد.شوبرت پیانو را نزد یکی از بزرگان پیانو به نام ((ایساق)) یاد گرفت.و در یک گروه 15 ساله شروع به نواختن ساز کرد.

او در سن 17 سالگی ایران را به قصد آلمان ترک کرد و در یک مدرسه موسیقی در شهر Wartzbug به ادامه تحصیل پرداخت.وقتی 18 ساله بود شروع به شناخت موسیقی ایرانی کرد و در یکی از کنسرت های «ویگن» نیز حضور داشته است.

سر انجام او از آلمان به آمریکا مهاجرت می کند و در گروه بلک کتس مشغول به ساخت و تنظیم آهنگ برای بلک کتس می شود

 

حکیم

حکیم در شهر پاریس و در فرانسه به دنیا آمد.او از 7 سالگی در یکی از مدارس موسیقی مشغول به تحصیل شد. و به مدت 10 سال حرفه ی خود را ادامه داد.وقتی 18 ساله شد شروع به نواختن گیتار باس شد.

او در شبکه فرانسه یک گروه موسیقی دارد.وی در بعضی مواقع خواننده ، آهنگساز و تنظیم کننده است.حکیم از نواختن ساز در بلک کتس بسیار خشنود است و با کامیار رابطه ی بیشتری دارد زیرا هردو 7 سال در پاریس زندگی می کردند.
 

 

 

گیلبرت

گیلبرت در شهر تهران و ایران به دنیا آمد و اولین جاز خود را در سن 7 سالگی از پدر و مادرش برای کریسمس گرفت.او در 27 سپتامبر 1985 به آمریکا همراه برادر خود شوبرت آمد.

او با خواننده های بسیار زیادی جاز نواخته و از اینکه در بلک کتس فعالیت می کند احساس خرسندی می کند.


 

رامین

رامین هم در شهر تهران و ایران به دنیا آمد و در سال 1976 به انگلستان مهاجرت کرد و از سال 1980کار خود را به عنوان یک موزیسین آغاز کرد.

او در سال 1982 به آمریکا آمد و از سال 1988به بلک کتس پیوست.

 

 

 

 

 

 

کامران بعد از آغاز کردن دوره دبیرستان در مونترال کانادا علاقه شدید و قابل توجهی به موزیک در بین خانواده و دوستانش پیدا کرد . او در سنین جوانی به یک گروه پیوست . او خواندن را در در کلوب های مختلف در هر هفته شروع کرد ، اگر چه او در این راه بسیار جوان بود . تحصیل در مدرسه برای او قسمت بزرگی از زندگی بود ، رشته تحصیلی او به مدت سه سال تکنسین خلبانی بود .  

بعد از مهاجرت به ونکور ، کامران به رامین زمانی پیوست ، که رامین آگاه بود نسبت به موسیقی البته نه تنها در مونترال بلکه مبتکر در موسیقی ایرانی که با یکدیگر به شهرتی در یک محله در گروهی که پرواز نامیده می شد رسیدند . اشخاص دیگری در این گروه جایگاه های دیگری داشتند . فریدون ، هنگامه ، و کامران ، سه نفر خواننده این گروه بودند و در تمام مدت رامین زمانی نوازنده گیتار وکال بود و علی الهی کیبورد می نواخت و علی قاسمی هم نوازنده پرکاشن بود . آنها با همدیگر یک آهنگ بنام ایران ، ایرانم را در سراسر جهان انتشار دادند . این بزرگترین موفقیتی بود که آنها کسب کرده بودند . آهنگ ایران ، ایرانم نوشته ، ساخته  و تنظیم رامین زمانی بود .

بزرگترین فرصت غیره منتظره در راه بود ، وقتی که بزرگترین گروه موسیقی پاپ ایران در حال شکل گیری بود ، "بلکتز " ،شهبال شبپره یکی از با نفوذ ترین اشخاصی بود که در موسیقی ایران محبوبیت بسیاری داشت ، او با کامران ملاقات کرد . بعد از این ملاقات کامران و برادرش هومن عضو های جدیدی از بلکتز بودند . این تصاحب یک فرصت باورنکردنی در مرحله ای دیگر در زندگی کامران بود . کامران مفتخر بود از اینکه عضوی از گروهی شده که سوپر استار های و موزیسین های متعدد و مطرحی در موسیقی ایرانی داشته است . حالا آنها با همدیگر گروه بلکتز هستند که این شروع نوشته این تاریخچه افسانه ای است . بهترینی که هنوز در راه آمدن است.

 

هومن بزرگ شده مونترال و ونکور کانادا است و او بوسیله برادر بزرگترش کامران   و گروه ، پرواز که کامران عضوی از آن بود مطرح شد ، هومن در مدرسه موسیقی خوانندگی و نواختن پیانو را شروع کرد . او همچنینن با دوستانش در چندین نمایش هنری در مدرسه و دانشگاه شرکت داشتند . هومن همچنین برگزیده مدل یکی از معروف ترین و محبوب ترین طراح های لباس و پوشاک در کانادا ، در مدهای مختلف بود .

بعد از ملاقات با شهبال شبپره گروه بلکتس را در سال 1998 تشکیل دادند ، هومن فرصت مناسبی برای پیوستن بلکتس بدست آورد و دوره موسیقی خود را در لوس آنجلس به عنوان یک خواننده در این گروه با آلبومی که سیندرلا نام داشت و در سال 1999 انتشار یافت ، شروع کرد و این آلبومی بود که بیشترین فروش را در بازار داشت ، که باعث شد فصل جدید و خوبی در زندگی او باز شود ، و این فقط آغاز این راه برای اوست ! 

 

داستان موفقیت گروه پرشین پاپ :: بلک کتس :: و پیدایش آن بویسله شهبال شپره آغاز می شود . بلک کتس اولین ویدیو خود را در سال 1963 در ایران و تهران به نمایش گذاشته شد . آنها سبک جدید را به نام پرشین پاپ در ایران بوجود آوردند که شیوه جدیدی در موزیک ایرانی بود . در آن زمان خوانندگان و هنرمندان با استعداد و معروفی به نام های : شهداد روحانی ، فرهاد ، ابی ،شماعی زاده و شهرام شپره بعضی از آنها بودند و بلک کتس نمونه و گلچین از این خواننده ها بود .

شهبال شپره باور داشت و اعتقاد داشت که این گروه موفق خواهد بود  و این گروه تغییرات و پیشرفت هایی رو در طول زمان خواهد داشت . در تمام این سال ها او تلاش می کرد تا سبک جدیدی رو در قالب گروه های غربی تاسیس کند . موزیک و ایده های شهبال همیشه در  زمان او اول بود .

بعد از انقلاب ایران شهبال به آمریکا مهاجرت کرد و گروه جدید خود را در این کشور تاسیس کرد . چون او باور داشت که نسل جوان در  کشور ما به این نوع موزیک علاقه مند هستند . او با اعضای جدیدش گروهی را از افراد جوان تشکیل داد . در آن زمان دیوید ، رامین ، پیروز و شهداد اعضای گروه بلک کتس بودند . آنها برای 12 سال شور و شوق و شادی را در موزیک بوجود آوردند . بعد از سالها پیروز گروه رو ترک کرد و به تنهایی خواند . در سال 1999 برادران کامران و هومن به گروه پیوستند و به عنوان عضوهای جدید مشغول خواندن شدند .

و اینک داستان گربه های سیاه

 

شهبال می گوید : من با

گروهم بسیار شاد هستم و این گروهی است که من همیشه در رویاهایم آرزوی آن را داشتم و اکنون از نتیجه زحمات تلاش های سخت و زیادم لذت میبرم .

طرفداران بلک کتس همیشه  از شهبال و گروهش به خاطر خواسته های آنها سپاس گذارند و همیشه او و گروهش را حمایت می کنند و بلک کتس در قلب آنها جای دارد و خواهد داشت .

و بعد از 5 سال کامران ، هومن ، دیوید و یونس گروه رو ترک کردند و در سال 2003 کامیار ، شوبرت ، گیلبرت و حکیم به عنوان اعضای جدید بلک کتس به گروه اضافه شدندلیست کل یادداشت های این وبلاگ

صفحه اصلی

شناسنامه

ایمیل

 RSS 


کل بازدید:44839

بازدید امروز:9

بازدید دیروز:9


پارسی بلاگ

وبلاگ های فارسی

بخش مدیریت
اوقات شرعی


درباره خودم

کامران و هومن بهترین هستن

لوگوی خودم

کامران و هومن بهترین هستن


لینک دوستان

عکس های کامران و هومن
عکس های مدیر وبلاگ
عکس خواننده های مختلف
عکس های شقایق
بزرگترین وبلاگ در بره کامران و هومن


حضور و غیاب

یــــاهـو


اشتراک

 
>

آرشیو

پاییز 1384

. با پارسی بلاگ نویسندگی را آغاز کنید